Nasze pociechy wiele swojego wolnego czasu spędzają przed monitorem komputera. Zafascynowani wirtualnym światem, często zapominają o rzeczywistości. Niestety przekłada się to na osłabienie ich aktywności umysłowej oraz braku realnego kontaktu z rówieśnikami. Jak mądrze odciągnąć nasze dziecko od internetu i przesiadywaniem przed komputerem? Idealnym rozwiązaniem mogą być gry planszowe.

Gry planszowe – rozrywka i edukacja

Gry planszowe zalicza się do typu gier, które rozgrywają się z użyciem planszy. Najczęściej dedykuje się je dla dzieci od określonego wieku oraz przynajmniej dla dwóch uczestników. Znane są jednak i takie gry, w których bierze udział tylko jedna osoba.

Główną zaletą tego rodzaju spędzania czasu jest możliwość nauki przez zabawkę. Dzieci mają do wyboru wspaniale wykonane, często barwnie malowane narzędzie, co tylko podsyca ich ekscytację grą. Gdy poznają już jej zasady mogą zanurzyć się w ten nowy, pasjonujący świat. Dodatkowo w grze mogą uczestniczyć ich przyjaciele, co pozwala na budowanie więzi, rywalizacji oraz prawidłowego myślenia. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom z rówieśnikami nauczą się jak mądrze budować relacje.

Jakie gry planszowe wybrać?

Sklepy oferują całą gamę produktów, które adresowane są do najmłodszych, ale także starszych dzieci. Do jednej z bardziej popularnych gier planszowych należą szachy, które proponuje między innymi strona https://www.szachowo.pl

Szachy zalicza się do strategicznych gier , które wymagają dokładnego zapoznania się z zasadami. Instrukcja załączona jest zwykle do gry, a dodatkowo można zapoznać się z szeroko dostępną literaturą. Drugą interesującą rozrywką jest gra dla całej rodziny, scrabble. Tutaj zasady są prostsze, a dzieci poznają nowe słowa, które później mogą wykorzystać w życiu codziennym. Podczas zagłębiania się w monopoly z kolei, mogą edukować się w zarządzeniu i rachunkach. Natomiast typowe gry edukacyjne o rozmaitej tematyce są zarówno doskonałym nauczycielem oraz sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy.