Internet umożliwia wykonywanie wielu czynności szybciej i wygodniej – online można załatwić sprawy urzędowe, wysłać list czy zrobić zakupy, a nawet wziąć kredyt. Jednak czy pożyczki przez Internet są bezpieczne? Co zrobić, by nie zostać oszukanym?

Kiedy warto zdecydować się na pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe to często jedyna opcja dla osób, które figurują już w rejestrze dłużników, ponieważ wiele podmiotów udzielających “chwilówek” nie weryfikuje wpisów w BIK. Jednak na tego rodzaju pożyczki decydują się również osoby niezadłużone. Powodem jest między innymi fakt, że firmy oferujące pożyczki pozabankowe akceptują większy procent składanych przez klientów wniosków, niż tradycyjne banki. Taka opcja jest również wygodniejsza, ponieważ często dostępne są pożyczki przez Internet, gdzie liczba formalności i potrzebnych dokumentów jest ograniczona do minimum. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą przedstawić zaświadczenia o zarobkach. Dotyczy to między innymi przedstawicieli wolnych zawodów lub osób, które formalnie nie mają dochodów – na przykład są utrzymywane przez pracującego partnera, z którym nie są w związku małżeńskim, żyją z emerytury lub renty oraz w innych, podobnych przypadkach.
koszty

Jak działają pożyczki przez Internet?

Pożyczki przez Internet są o wiele szybsze i wygodniejsze, niż wzięcie kredytu w banku. Możesz z nich skorzystać, jeśli ukończyłeś 18. rok życia. Po wybraniu interesującej cię kwoty oraz liczby rat wypełniasz wniosek online, a następnie podajesz swoje dane i ewentualnie wysyłasz skany potrzebnych dokumentów (zwykle wystarczy dowód osobisty, czasami wydrukowana i podpisana umowa). Następnie przedstawiciel firmy weryfikuje podane informacje podczas rozmowy telefonicznej. Jeżeli wszystko jest w porządku, pieniądze mogą trafić na twoje konto już kilka minut po podjęciu decyzji o udzieleniu pożyczki.

Uważnie przeczytaj umowę!

Przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań powinieneś starannie przeanalizować treść umowy, którą zamierzasz podpisać. Jej zawarcie oznacza, że zaakceptowałeś wszystkie znajdujące się wewnątrz zapisy! Szczególną uwagę należy zwrócić na całkowity koszt pożyczki, RRSO oraz ewentualne karne odsetki za przekroczenie terminu spłaty – w przypadku pożyczek pozabankowych często są one dość wysokie. Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, które mogą obowiązywać w przypadku niektórych pożyczek. Na przykład przy pożyczaniu dużych kwot firma może wymagać opłacenia ubezpieczenia.
biuro biznesowe

Porównywarka pożyczek pozwoli ci wybrać najlepszą ofertę

Rynek pożyczek pozabankowych online jest ogromny. Nie jest łatwo znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę, który oferuje najkorzystniejsze i najbardziej uczciwe warunki spłaty, a także nie wymaga zbyt wielu formalności i spełnienia rygorystycznych warunków. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki pożyczek, dzięki której będziesz mógł porównać pożyczki na raty i wybrać wśród nich ofertę, która będzie odpowiadała ci najbardziej. Skorzystanie z takiej strony pozwala również na poznanie opinii innych użytkowników o firmach udzielających pożyczek i warunkach, jakie oferują. Często można tam także znaleźć wartościowe poradniki dotyczące zarządzania domowym budżetem, bezpiecznego pożyczania pieniędzy i innych tematów związanych z finansami.