Ambulance Banking jest firmą regionalną pracującą i oferującą swoje usługi w sektorze pożyczek pozabankowych. Wizytówka firmy znajduje się pod adresem www.ambulancebanking.com. Sama witryna istnieje w niezmienionej postaci od 2009 roku, bez żadnych uaktualnień. Niestety, musimy stwierdzić, że firma bardzo kiepsko pracuje nad swoim wizerunkiem w sieci. Strona jest nieczytelna, nie zawiera podstawowych informacji o działalności firmy oraz nie przedstawia pełnej oferty Ambulance Banking. Pierwsze wrażenie: niezwykle niekorzystne.

Charakterystyka pożyczek Ambulance Banking

  • Kwoty dostępnych pożyczek: od 300 do 1 500 zł
  • Okres pożyczkowania: 30 dni
  • Pożyczki z obsługą domową oraz z opcją przelew

Reprezentatywny koszt pożyczki

Wysokość pożyczki:
1 000 zł
Okres pożyczkowania:
30 dni
RRSO:
300%
Oprocentowanie:
18%
Prowizja:
50 zł
Koszt obsługi domowej (opcjonalnie)
185 zł
Całkowity koszt:
250 zł

Jak wnioskować o pożyczkę?

Klient dostaje możliwość wnioskowania o pożyczkę na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wypełnienie wniosku kontaktowego na głównej stronie firmy, a następnie oczekiwanie na odpowiedź konsultanta, który skontaktuje się z klientem telefonicznie. Klient ma przy tym możliwość wyboru najodpowiedniejszej godziny kontaktu w danym dniu.
Drugą możliwością jest wnioskowanie poprzez wiadomość SMS. Należy wysłać wiadomość „GWIZDEK” na numer 601 413 414.

Niebezpieczeństwo wnioskowania o pożyczkę?

Czytając regulamin serwisu, który automatycznie zostaje „odhaczony” przy wpisywaniu danych do wniosku kontaktowego (będącego zarówno wnioskiem pożyczkowym) natknęliśmy się na bardzo problematyczne i budzące wątpliwości zapisy. Czytamy w nim między innymi:
„Korzystając z niniejszego serwisu użytkownik przyjmuje do wiadomości, że poczta elektroniczna, a także inne transmisje przechodzące przez Internet mogą nie być pozbawione ingerencji osób trzecich i nie mają charakteru poufnego.”
Oraz:
„Ryzyko użytkowania niniejszego serwisu internetowego ponosi tylko i wyłącznie jego użytkownik.”
Powyższe zapisy w regulaminie są nie tylko zastanawiające, ale również odstraszające potencjalnych klientów. Faktem jest, że strona na której znajduje się wniosek pożyczkowy nie jest zabezpieczona bezpiecznym, szyfrowanym protokołem HTTPS. Rzeczywiście, podawane dane mogą „wpaść” w niepowołane ręce. Czy Ambulance Banking w tym nie pomaga? To pozostaje spekulacją…

rodzinne rachunki

Nasza ostateczna opinia o firmie

Stanowczo odradzamy próby wnioskowania w firmie Ambulance Banking z powodów wymienionych powyżej. Dodatkowym powodem wydaje się naturalna „śmierć” firmy. Strona nie jest aktualizowana, nie „dzieje” się na niej nic nowego, klient nie zostaje o niczym istotnym poinformowany. Brak tutaj nie tylko samych informacji o proponowanych pożyczkach, ale również kalkulatora pożyczkowego czy podglądu ramowej umowy pożyczki. Dla nas: stanowcze nie!

Kontakt

  • Adres korespondencyjny:
    Ambulance Banking sp. z o.o.
    30-062 Kraków, Al. 3-go Maja 9
  • Formularz kontaktowy: http://www.ambulancebanking.com/kontakt.html (po podaniu danych osobowych i zaakceptowaniu regulaminu)