Firma Cashout, reklamowana jako jeden z parabanków z sektora pożyczek internetowych, zamknęła swoją działalność. Witryna firmy www.cashout.pl nadal jednak dostępna jest w sieci. Przestrzegamy przed próbą powzięcia pożyczki – na stronie nie znajdziemy obecnie żadnej oferty pożyczkowej.

Co znajdziemy na Cashout.pl?

Po wejściu na stronę Cashout znajdujemy dużą tabelę ze spisem różnego rodzaju firm pożyczkowych oraz odnośnikami do prezentowanej oferty. Powyżej czytamy niezwykle mylącą informację:

„Twoja pożyczka w Cashout jest bliżej niż myślisz. Nawet do 10000zł pożyczki dla osób z całej polski. Wybierz naszą pożyczę a nie pożałujesz.”

Powtarzamy: firma pożyczkowa Cashout (już) nie istnieje. Zarządzający stroną nie ma prawa używać nazwy firmy oraz informować o ofercie handlowej, która zwyczajnie nie istnieje!
W menu strony oraz w jej nagłówku widnieją reklamy różnych firm pożyczkowych, niektóre z programu Google AdSense, niektóre własne.

Czy firma rzeczywiście udzielała pożyczek?

W związku z przedstawionymi informacjami narzuca się pytanie, czy Cashout rzeczywiście kiedykolwiek istniał i prosperował, jak „normalna” firma pożyczkowa. Pytanie to właściwie pozostaje bez odpowiedzi, przeglądając jednak zamieszczone w sieci artykuły omawiające działalność firmy można się domyślać, że odpowiedź jest twierdząca. Korzystając z serwisów przedstawiających historie stron internetowych (ich stan na dany dzień i rok) można jedynie stwierdzić, że „oszustwo” Cashout trwa już od lipca 2013 roku.

W tym samym roku wpis z miesiąca wcześniej (z czerwca) informuje: „Ta witryna utrzymywana jest na serwerach IONIC.pl. Aby umieścić w tym miejscu swoją stronę, załaduj pliki do katalogu public_html.”. Jest to dowód na to, że wcześniej pod adresem tym mogła istnieć inna witryna internetowa, która albo została zamieniona, albo znalazła nowego nabywcę

laptop

Do kogo teraz należy Cashout.pl?

Domena Cashout.pl była oficjalną stroną spółki Cash Out z ograniczoną odpowiedzialnością. Parabank oferował szybkie pożyczki chwilówki dostępne od ręki przez Internet. Obecnie abonentem domeny jest firma EGI.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka Cash Out miała swoją siedzibę w Olsztynie, ale nie jest wykluczone, że osoby stojące za jedną i drugą firmą są sobie tożsame.
Cashout.pl będzie funkcjonował jeszcze do 27 czerwca 2015 roku. Wtedy też ważność domeny wygaśnie, jeśli jej właściciel nie uiści dalszej opłaty. Witryna z pewnością jest mocno dochodowa, ale z drugiej strony może łamać prawo, a przez to nabywca może ostatecznie zrezygnować z takiej formy zarobku.

Spółka Cash Out – krótko żyjący parabank

W chwili obecnej spółka Cash Out znajduje się w likwidacji. Decyzja jednak zapadła niedawno, ponieważ KRS nie podaje jeszcze wszystkich wiadomości na ten temat. Dopiero po przejrzeniu szczegółów związanych z firmą dowiadujemy się w jednym z nagłówków, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest w trakcie likwidacji. Działalność spółki nie była długa – zaczęła się w połowie roku 2012. Jest to informacja znamienna, ponieważ może świadczyć o tym, że twórcy spółek Cash Out oraz EGI.PL rzeczywiście planowali rozreklamowanie swojej witryny, jako oficjalnej jednej z firm pożyczkowych, by następnie zlikwidować spółkę odpowiedzialną za udzielanie pożyczek, a skupić się na dalszym reklamowaniu strony i zarabianiu na niewinnych użytkownikach portalów pożyczek przez Internet.
Pewne jest więc to, że firma nie powróci w swojej dawnej formie. Bardzo ważne jest więc aby przestrzec innych byłych klientów czy zainteresowanych korzystaniem z jej usług. Nie będzie to już możliwe.