Optima Pożyczki to marka pożyczkowa spółki Optima, której siedziba znajduje się w Gdańsku. Wysokość kapitału zakładowego wynosi 505 000 zł – wpłata została pokryta w całości. Optima proponuje wiele rodzajów pożyczek dopasowanych odpowiednio do potrzeb swoich klientów.

Działalność Optima Pożyczki

Pożyczkobiorcy mają do wybrania pożyczki z serii Optima: Comfort, Direct, Mini i Online oraz pożyczki pod zastaw złota. Dodatkowo firma proponuje kredyty gotówkowe i konsolidacyjne oraz specjalne kredyty dla firm.
Inną formą działalności firmy jest sprzedaż złota inwestycyjnego, sprzedaż i zakup biżuterii. Optima zajmuje się również skupem złota, współpracuje z Western Union oraz proponuje zapłatę rachunków.

Linie pożyczkowe firmy

Wybierając pożyczkę „Optima Comfort” pożyczyć można do 800 zł przedstawiając sam dowód osobisty. Klienci dysponujący dokumentem potwierdzającym dochody mogą pożyczyć maksymalnie do 4 000 zł, natomiast stali klienci firmy do 10 000 zł. Dodatkowo klient może wybrać spośród dwóch form dostępu do pożyczki: w pakiecie ze spłatą na konto lub z obsługą domową. Okres kredytowania może wynieść od 20 do 70 tygodni.

  • Wniosek pożyczek online: https://multioferta.optima.pl/Loan/Form/Step1

Cechy pozostałych pożyczek

  • „Optima Direct” umożliwia pożyczenie do 3 000 zł w ramach pierwszej pożyczki i do 6 000 zł w ramach pożyczki następnej.
  • „Optima Mini” to chwilówka jedynie za okazaniem dowodu osobistego od kwoty 200 do 1 000 zł
  • „Optima Online” to pożyczka uzyskiwana drogą internetową

Kredyt z Optimą

Firma sama w sobie nie jest zobligowana do udzielania kredytów, ponieważ taką usługę finansową mogą wykonywać tylko banki. Współpracuje ona jednak jako pośrednik finansowy pomiędzy klientem a operatorem bankowym FINES SA. Dlatego też w swojej sprzedaży posiada produkty takich firm, jak: SMS Invest, SMS Kredyt, Ferratum, Regita oraz banków: Meritum Bank, Getin Bank, Alior Bank, BPH oraz FM Bank.

Usługi tego typu oferowane są tylko bezpośrednio w biurach firmy.

Koszty pożyczek

Wysokość kosztów pożyczki z linii „Optima Comfort”
Wysokość pożyczki [zł]
Okres kredytowania [tygodnie]
Rodzaj pożyczki
Całkowita spłata [zł]
1 000
40
Z przelewem
1 565,51
1 000
40
Z obsługą domową
1 992
4 000
70
Z przelewem
6 647,15
4 000
70
Z obsługą domową
8 820

Kontakt

  • Numer dla telefonów stacjonarnych: 801 800 400
  • Numer dla telefonów komórkowych: 664 100 664
  • E-mail: optima@optimasa.pl
  • Mapa placówek z adresami: http://optima.pl/mapa-placowek/

Konsultanci firmy dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00. W soboty i niedziele biuro pracuje w godzinach od 8:00 do 18:00.

kobieta z lapkiem

Nasza opinia o działalności firmy

Optima Pożyczki prezentuje jedne z najdroższych na rynku ofert proponując przy tym pożyczki „z obsługą domową”, których renoma nie należy do najlepszych. Firma zajmuje się dodatkowo wieloma innymi działalnościami, dlatego trudno oceniać ją jednowymiarowo jedynie pod kątem udzielania prostych pożyczek przez Internet i za pomocą „Obsługi domowej”. Swoją działalnością przypomina firmę Provident.

Co nam się najbardziej nie spodobało…

Nam nie spodobały się szczególnie manipulacje przedstawiane przy wyborze pożyczki w kalkulatorze pożyczkowym. Optima nie pokazuje całkowitych kosztów „Obsługi domowej” w kontraście ze spłatą pożyczki z przelewem. W zamian Optima pokazuje te same koszty, ale zwiększa „sumę” pożyczki do wzięcia w pakiecie „Z przelewem”. Klient musi więc sam analizować wpisywane kwoty pożyczek i nie dać się „nabrać” na wyliczenia firmy. Przykładowo wybierając na suwaku pożyczkę w kwocie 1 000 zł otrzymujemy wiadomość, że będziemy musieli spłacić 1 992 zł, zaznaczając teraz opcję „Z przelewem” kwota ta nie ulega zmianie, ale co trudno zauważyć – zmienia się kwota udostępnianej pożyczki zwiększając się do 1 426,49 zł. A więc klient chociaż chce wnioskować o 1 000 zł, dostaje 1 426,49 zł. Nie widzi również bezpośrednio ogromnej różnicy kosztów pomiędzy dwoma pakietami.

Zapraszamy Państwa do pozostawiania własnych opinii oraz komentarzy. Serdecznie za nie dziękujemy!