Obecnie żyjemy w dość trudnych czasach. Wielu osobom brakuje środków, głównie finansowych na zaspokojenie codziennych potrzeb. Pewnego rodzaju wyjściem z takiej sytuacji jest wzięcie kredytu lub pożyczki.

Kilka lat temu kredyty bankowe były bardziej dostępne niż obecnie. Banki praktycznie pożyczały każdemu. Zdarzały się sytuacje gdzie jedna osoba posiadała kilka zobowiązań wobec różnych instytucji. Konsekwencją takiego stanu rzeczy stała się niemożność spłat rat w terminie. Taka sytuacja spowodowała, że duża część kredytobiorców posiada negatywną zdolność kredytową, a co za tym idzie nie ma szans na kredyt w banku. W ich przypadku pozostaje im jedynie oferta firm pozabankowych.

Kusząca pożyczka

Pożyczka bez BIK udzielana przez Internet charakteryzuje się brakiem skomplikowanych procedur takich, które obowiązują przy ubieganiu się o kredyt z banku. Tzw. pożyczkę bez BIK możesz otrzymać szybko i w bardzo prosty sposób. Ubiegając się o nią nie musisz wykazywać swojej zdolności kredytowej. Najczęściej do jej otrzymania potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Powody, dla których pożyczki pozabankowe przez Internet cieszą się dużą popularnością

  1. opóźniona wypłata,
  2. nagłe i nieprzewidziane wydatki,
  3. brak możliwości otrzymania kredytu w banku, między innymi z powodu niestabilnych i nieregularnych dochodów,
  4. brak akceptacji przez banki, formy zatrudnienia kredytobiorcy.
Kredyt bez BIK to szybsze, ale i droższe rozwiązanie niż kredyt pozyskany przy standardowej weryfikacji.

Kredyt bez BIK to szybsze, ale i droższe rozwiązanie niż kredyt pozyskany przy standardowej weryfikacji.

Podsumowanie

Powyższe informacje zostały podane na podstawie wniosków, które zostały opracowane w oparciu o raport przygotowany na podstawie biznesu firm finansowych zrzeszonych w Związku Firm Pożyczkowych. Do ZFP należą między innymi takie firmy, jak: Vivus.pl, Lendon.pl, NetCredit, ViaSMS.pl, MiniCredit, Pożyczkomat.pl. Przeprowadzone badanie nosiło nazwę „Mikropożyczki w Polsce” i zostało zlecone właśnie przez ZFP.

Na podstawie przeprowadzonego w listopadzie badania Homo Homini wynika, że aż 10,7% ankietowanych Polaków skorzystało z oferty firm pozabankowych działających w naszym kraju. Można powiedzieć, że rynek usług pozabankowych rozwija się bardzo szybko i tkwi w nim spory potencjał. Oferta jest cały czas poszerzana i jeszcze lepiej dopasowywana do potrzeb klienta. Wielu działających na rynku pożyczkodawców odniosło już na tym polu swój pierwszy sukces.