Nieprzerwany rozwój współczesnej bankowości i rynku finansowego pozwala na pobieranie kredytów oraz pożyczek bez wychodzenia z domu. Tradycyjną formę kredytowania – wizytę w oddziale banku – zamieniono na korzystniejszą i szybszą w obsłudze formę internetową. Nie jest to jednak jedyna możliwość pobrania kredytu bez wychodzenia z domu, chociaż wydaje się najbardziej wiodącą i zdobywającą coraz nowe rzesze zadowolonych klientów oraz sympatyków.

Jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Jak zostało wspomniane najprostszym sposobem wzięcia kredytu bez wychodzenia z domu jest wnioskowanie o taki kredyt za pomocą formularza internetowego. Można jednak wnioskować również poprzez:

 • Rozmowę telefoniczną i rozmowę z konsultantem
 • Zaproszenie konsultanta banku do własnego domu, gdzie zostanie podpisana umowa o kredyt
 • W firmach pozabankowych również istnieje możliwość wnioskowania o pożyczkę przez wiadomość SMS

Czy naprawdę nie muszę wychodzić z domu?

Niestety wiele banków, chociaż reklamuje swoje kredyty jako te „bez wychodzenia z domu”, w rzeczywistości zmusza klienta do podpisu umowy już w wybranym oddziale banku. Podpis umowy może również zostać sfinalizowany za pośrednictwem kuriera – co niewątpliwie jest dla klienta znacznie prostsze. Wśród nich wymienić możemy:

 • Bank BHP
 • Bank Millenium

Istnieją również banki, które naprawdę cały proces kredytowania lub pożyczkowania pozwalają przeprowadzić za pomocą sieci w trybie on-line – od złożenia wniosku, po jego weryfikację i ostatecznie wypłatę oraz spłatę należności. W ten sposób można wziąć kredyt w bankach:

 • mBank
 • Bank Zachodni WBK

Trzecim typem postępowania przez banki jest umożliwienie złożenia wniosku on-line oraz umożliwienie śledzenia on-line samej akceptacji wniosku. Nie musimy więc wychodzić z domu aby dowiedzieć się czy kredyt dostaniemy, a jeśli tak – to na jakich warunkach. Niestety przed sfinalizowaniem transakcji należy udać się do wybranego oddziału banku i podpisać przygotowaną umowę. W ten sposób możemy kredytować w podanych bankach:

 • ING Bank Śląski
 • Meriutm Bank
 • Bank Pekao
 • Santander Consumer Bank
Pożyczka w domu - brzmi jak jakiś chwyt marketingowy, czy to w ogóle możliwe?

Pożyczka w domu – brzmi jak jakiś chwyt marketingowy, czy to w ogóle możliwe?

Jak wygląda procedura wnioskowania o kredyt bez wychodzenia z domu?

W każdym banku oraz parabanku proces pożyczkowania i kredytowania bez wychodzenia z domu wygląda bardzo podobnie. Ogólnie można opisać go w następujący sposób:

 1. Krok 1 – wypełnienie formularzu lub wniosku na stronie banku czy firmy pozabankowej (podaje się kwotę kredytu, imię, nazwisko, dane kontaktowe oraz pesel)
 2. Krok 2 – odpowiedź pozytywna lub negatywna na wniosek (*opcjonalnie)
 3. Krok 3 – kontakt ze strony banku z informatorem i konsultantem, który pomoże dobrać odpowiednie warunki oraz umówić się na spotkanie dotyczące podpisu umowy (*opcjonalnie)
 4. Krok 4 – wizyta w banku w celu podpisania umowy lub dostarczenie umowy kurierem (*nie we wszystkich bankach, w niektórych krok ten jest pominięty)
 5. Krok 5 – sfinalizowanie transakcji i wypłacenie środków pieniężnych

Kredyty bez wychodzenia z domu – opinie

Niewątpliwie, kredyt bez wychodzenia z domu, jest niezwykle bezpieczną i prostą formą udzielania oraz pobierania kredytów. Korzystają na tym obie strony transakcji – zarówno bank, jak i klient. Największym plusem kredytów bez wychodzenia z domu wydaje się ich prostota oraz krótki czas oczekiwania na rozstrzygnięcie wniosku kredytowego oraz brak wymaganych przygotowań (np. dokumentów) ze strony klienta banku.
Jeśli w Państwa opinii kredyty bez wychodzenia z domu posiadają jakieś minusy i wady – prosimy o komentarze!