Kredyt na dowód charakteryzuje się zmniejszeniem do minimum formalności towarzyszącym pobieraniu kredytu. Chociaż banki naturalnie odchodzą od udzielania pożyczek i kredytów jedynie na dowód to wśród nich znaleźć możemy jeszcze kilka, które nie wymagają do powzięcia kredytu zbędnych formalności. Wciąż jednak najbardziej znaczącymi instytucjami finansowymi proponującymi kredyty na dowód są parabanki.

Pożyczka gotówka w Alior Bank

Alior Bank proponuje pożyczkę gotówkową bez zabezpieczeń oraz bez zaświadczeń o dochodach i zgody współmałżonka do kwoty pożyczki 10 000 zł. Dodatkowo pożyczka charakteryzuje się następującymi właściwościami:

 • Oferowana jest osobom od 18 do 80 roku życia
 • Maksymalny okres spłaty wynosi 10 lat
 • Niskie raty spłaty przy zwiększeniu okresu spłaty
 • Wysokość do 150 000 zł bez zabezpieczeń, ale niestety jedynie do 10 000 zł w przypadku pożyczki „na dowód”

Pożyczka w Eurobanku

W ofercie Eurobanku również znajdziemy pożyczkę, w której jedyne wymagane dokumenty do okazania to dowód osobisty. Niestety należy jednak wypełnić formularz, w którym podaje się źródło dochodu oraz informacje dotyczące zarobków. Pożyczka posiada następujące cechy:

 • Kwota pożyczki od 500 do 120 000 zł (w przypadku pożyczki „na dowód” mniejsza kwota pożyczki)
 • Załatwienie formalności nawet w 15 minut
 • Okres kredytowania od 3 do 84 rat
 • Możliwość karencji pożyczki
 • Można wybrać dowolny dzień miesiąca, w którym będzie się spłacało kredyt
 • Bez prowizji można spłacać kredyt we wpłatomatach i oddziałach Eurobanku

Kredyt gotówkowy w Getin Bank

Getin Bank proponuje kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych „na dowód” do 20 000 zł. Dodatkowo kredyt ten posiada następujące cechy:

 • Niewymagane jest zaświadczenie o zarobkach
 • Bez poręczycieli
 • Bez zgody współmałżonka

Kredyt na raty w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank w ofercie swojej posiada jedynie kredyt pozwalający na zakup ratalny, który można otrzymać na dowód osobisty. Zawarcie umowy na podstawie deklaracji możliwe jest w przypadku, gdy po sprawdzeniu kredytobiorca posiada dobrą opinię w BIK. Wymagane jest również okazanie drugiego dowodu tożsamości (prawo jazdy, karta kredytowa ze zdjęciem) jeśli kredyt przewyższa kwotę 8 000 zł.

Gdy do zaciągnięcia kredytu wystarczy dowód można uzyskać pieniądze bardzo szybko, ale jakim kosztem?

Gdy do zaciągnięcia kredytu wystarczy dowód można uzyskać pieniądze bardzo szybko, ale jakim kosztem?

Oferty parabanków

Wśród parabanków odnaleźć można znacznie więcej ofert kredytów na dowód. Firmy oferujące takie rozwiązanie to:

 1. VIVUS.pl
  Pożyczka na dowód przez Internet. Rozpatrzenie wniosku do 15 minut. Pierwsza pożyczka darmowa do 1200 zł. Maksymalny okres pożyczkowania w przypadku pierwszej pożyczki 30 dni.
 2. OK Money
  Pożyczka na dowód oferowana w formie online. Pierwsza pożyczka jest darmowa do kwoty 500 zł. Błyskawiczne przelewy na konto.
 3. Provident
  Kwoty pożyczek od 300 do 3000 zł bez ukrytych opłat. Nie wszystkim Provident udziela jednak pożyczki na dowód – należy skontaktować się z firmą osobiście. Pożyczka oferowana jest bez poręczycieli i zgody współmałżonka.
 4. Kasa Stefczyka
  Niektórym klientom również Kasa Stefczyka udziela kredytów na dowód i jedynie oświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Jeśli mają Państwo informacje o innych bankach i parabankach udzielających kredytów i pożyczek na dowód – zapraszamy do dyskusji w komentarzach!