Coraz popularniejszą usługą wśród banków oraz firm pożyczkowych stają się kredyty na oświadczenie o dochodach. Jest to przede wszystkim znaczne udogodnienie dla klientów i pozwala na ograniczenie formalności do minimum. Dodatkowo kredyty tego typu otrzymać można po wypełnieniu formularza na stronie www banku oraz podpisanie umowy przesłanej na email bądź dostarczonej przez kuriera. W dalszej części tekstu przyjrzymy się czym tak naprawdę są tego typu pożyczki i jakie banki oraz parabanki je oferują. Zapraszamy więc do lektury.

Kredyty na oświadczenie a zaświadczenie o dochodach?

Wiele osób myli te pojęcia a niektórzy uważają je nawet za równe sobie. Nie jest to jednak prawdą i tak naprawdę różnice są bardzo duże. Największa to, że oświadczenie o dochodach sporządzane jest samodzielnie przez pożyczkobiorcę natomiast zaświadczenie wystawiane jest przez pracodawcę. W przypadku oświadczenia samemu zaświadczasz więc o tym ile zarabiasz i że będziesz w stanie spłacać kredyt. Zaświadczenie musi być natomiast wystawione przez pracodawcę, który potwierdzi Twoje zarobki oraz dodatkowo określi na jaki okres zawartą masz umowę co dodatkowo może utrudnić uzyskanie kredytu.
Dla kogo są więc kredyty na oświadczenie o dochodach? Przede wszystkim dla osób pracujących na kilka umów o dzieło bądź zlecenie jednocześnie. Osoby takie mogą samodzielnie obliczyć swoje miesięczne dochody. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które w jednym miesiącu zarabiają więcej a w innym mniej.
Należy jednak pamiętać, że oświadczenie o dochodach ma taką samą wartość z punktu widzenia prawnego jak zaświadczenie a więc musi być ono zgodne z prawdą.

Banki udzielające tego typu pożyczek

Wbrew pozorom pożyczki na oświadczenie nie są domeną jedynie tak zwanych „chwilówek”. Udzielają je również takie banki jak: Idea Bank, Meritum Bank, BIZ Bank oraz Getin Bank. Banki te oferują pożyczki nawet do 350 tysięcy złotych. Dodatkowo możliwe jest otrzymanie kredytu przez internet. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie uda Ci się uzyskać kredytu w jednym z powyższych banków to pozostają Ci wszelkiego rodzaju „chwilówki”. Praktycznie wszystkie parabanki oferują pożyczki na oświadczenie oraz praktycznie wszystkie umożliwiają dostanie kredytu całkowicie online.

warunki umowy

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć uzyskanie kredytu jest obecnie naprawdę banalnie proste i nikomu nie powinno przysporzyć większych kłopotów. Wcześniej warto jednak sprawdzić warunki uzyskania kredytu w poszczególnych firmach. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się własnymi doświadczenia z bankami oraz parabankami, oferującymi kredyty na oświadczenie online.