Portal internetowy Bankier stworzyła ranking najtańszych kont osobistych, z których mogą korzystać klienci banków. Niewiele różni się od zeszłorocznego, gdyż prym wiodą te same instytucje, które umożliwiają darmowe korzystanie z rachunku osobistego. Podobnie w stosunku do roku 2017 nie odnotowano żadnych promocyjnych zniżek, na które moga liczyć konsumenci.

Ranking najtańszych kont osobistych

Pierwsze miejsce w rankingu zajmują równocześnie Bank BGŻ BNP Paribas, Nest Bank, Idea Bank oraz Usługi finansowe w Orange.
Ten pierwszy oferuje konto optymalne, z którego możemy korzystać za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Charakteryzuje się darmowym prowadzeniem konta a ponadto jego posiadacze nie zapłacą nic za obsługę karty debetowej jak i również za korzystanie z bankomatów BGŻ Paribas. Z kolei konto maksymalne reklamowane jako produkt dla młodych to również brak opłat za jego prowadzenie.
Nest Bank, który od niedawna działa w naszym kraju znany jest przede wszystkim z takiej oferty jak konsolidacja kredytów. Proponuje konto dla klientów indywidualnych i biznesowych za które nie obciążone żadnymi opłatami za jego prowadzenie, używanie karty płatniczej oraz korzystanie z bankomatów w całej Polsce.
Idea Bank z hasłem reklamowym najlepszy bank dla przedsiębiorców prezentuje atrakcyjne rozwiązania dla firm jak choćby konto Firma to ja czy Konto walutowe za 0 zł. Z kolei klienci indywidualni zyskują możliwość otworzenia rachunku bankowego tzw. konto Idealne, które prowadzenie nie jest obciążone jakimikolwiek opłatami.
Orange finanse umożliwia założenie konta za 0 zł. Stając się klientami banku uzyskujemy szansę na konto osobiste, którego założenie i prowadzenie nic nie kosztuje, podobnie jak wydanie karty płatniczej i wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce.

Zaraz za czołową pozycją znajdują się Raiffeisen Polbank z opłatą w wysokości 3 zł za prowadzenie konta bankowego oraz mBank i Inteligo, w których to taka koszt ten jest o 1 zł wyższy i wynosi 4 zł.