W życiu zdarzają się sytuacje, gdy zastrzyk gotówki jest potrzebny dosłownie na wczoraj. Nieplanowane wydatki sprawiają, że szuka się takiego źródła finansowanie, które będzie wymagało minimalnych formalności. Właśnie dlatego coraz większą popularnością wśród klientów instytucji finansowych cieszą się pożyczki na dowód bez zaświadczeń.

Pożyczki wymagają tylko minimalnych formalności

Ten typ pożyczek można dostać praktycznie bez wychodzenia z domu i bez przesyłania do instytucji finansowej zaświadczeń o dochodach. Charakteryzują się one bardzo prostą formułą przyznawania środków pieniężnych i nie są obarczone wieloma restrykcyjnymi przepisami. Wynika to z faktu, że pożyczka, w przeciwieństwie do kredytu, nie podlega pod przepisy prawa bankowego, dzięki temu można ją uzyskać w ekspresowym tempie.

Często wymaga się jedynie minimalnych formalności takich jak właśnie posiadanie dowodu osobistego. To bardzo korzystne dla osób pracujących na umowach o dzieło i zleceniach, a także na emeryturze czy rencie. Zwykle dla takich osób, kredyt jest niedostępnych ze względu na brak możliwości uzyskania zaświadczenia o zarobkach. Oczywiście w taki sposób nie uzyska się dużej kwoty, zwykle tego typu pożyczki mają górne ograniczenia, wynoszące około 10 lub 20 tysięcy złotych. Jednak dla podreperowania miesięcznego budżetu to wystarczający zastrzyk dodatkowych środków.

Nie każdy otrzyma zaświadczenie o zarobkach

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń mają też taką zaletę, że w ich wypadku wniosek rozpatrywany jest bardzo szybko. Niektóre instytucje wydają decyzję nawet w dniu złożenia wniosku, co jest bardzo korzystne dla starających się o natychmiastowe wsparcie finansowe. W momencie otrzymania umowy należy jednak nie popadać w nadmierny optymizm i dokładnie przeczytać każde słowo. Najczęściej właśnie na pośpiechu pożyczkobiorców żerują nieuczciwie firmy. W umowach starają się ukryć niebotyczne oprocentowanie czy też dodatkowe odsetki naliczane w momencie opóźnienia się z płatnościami. Uważne czytanie umowy pozwoli uniknąć wielu niemiłych niespodzianek.
portfelik
Należy jednak pamiętać, że błyskawiczne pożyczki na dowód wymagają zwykle wykupienia dodatkowych produktów ubezpieczeniowych. W ich wypadku firmy zabezpieczają się bowiem na wypadek niewypłacalności klientów. W każdej firmie panują jednak inne zasady oraz inne instrumenty, którymi zabezpieczają się pożyczkodawcy, warto więc sprawdzić je przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę.

Pożyczkę można uzyskać nawet tego samego dnia

W momencie gdy gotówka potrzebna jest od zaraz, często wybiera się pierwszą z brzegu propozycje oferowaną przez przypadkową instytucję finansową. Tutaj jak w każdym innym wypadku pośpiech jest złym doradcą – pierwszy wybór nie zawsze jest najlepszy. Każdorazowo, przed podpisaniem umowy, trzeba nie tylko dokładnie przeczytać zasady przyznawania finansowania, ale też wszystkie dokumenty, jakie będziemy musieli podpisać. Oczywiście nie można popadać w skrajność, pożyczki na dowód bez zaświadczeń są fajnym, realnym produktem finansowym dostępnym dla każdego, niezależnie od tego czy posiada zaświadczenie o zarobkach czy nie.