Obecnie na rynku pożyczek pozabankowych istnieje ponad 100 firm pożyczkowych udzielających krótkoterminowych chwilówek oraz kredytów ratalnych. Każdego roku przybywają kolejne jednostki, choć z uwagi na zmiany w Ustawie antylichwiarskiej dotyczące maksymalnych kosztów obsługi pożyczek, wiele firm kończy swoją działalność. Branża na dzień dzisiejszy skupia jedynie te podmioty, które wprowadziły nową politykę świadczenia usług finansowych. Czy nowe firmy pozabankowe będą w stanie dostosować się do wymogów narzuconych przez ustawę?>

Nowe firmy pozabankowe – 1credit i Monify

Branża pozabankowa wzbogaciła się niedawno w dwie nowe instytucje pożyczkowe, 1 credit i Monify. Pierwsza udziela zobowiązań finansowych osobom fizycznym, druga zaś przedsiębiorcom.

1credit

logo 1creditWłaścicielem marki i pożyczkodawcą jest spółka Mini Money z siedzibą w Warszawie, która wypromowała także platformę do udzielania chwilówek MiniCapital. 1credit oferuje pożyczki na raty na maksymalnie 36 miesięcy. Pierwsza jest darmowa i sięga 2 000 zł, a okres kredytowania wynosi 3 miesiące. Jeśli zostanie spłacona w wyznaczonym terminie, klienci mogą ubiegać się o pożyczki nawet do 12 000 zł na 3-36 miesięcy. Firma nie wymaga zastawów i poręczeń oraz nie żąda zaświadczeń o dochodach.

Wnioskować o pożyczki w 1credit mogą osoby, które:

  • są obywatelami Polski i legitymują się dowodem osobistym
  • ukończyły 18 rok życia
  • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych
  • dysponują własnym rachunkiem bankowym
  • są zatrudnione na terenie kraju a ich dochody pozwolą na uregulowanie zobowiązania finansowego

Aplikowanie o potrzebną kwotę odbywa się drogą internetową, firma nie świadczy usług telefonicznie za pośrednictwem sms.

RRSO = 0% dla pierwszej chwilówki do 2 000 zł na 3 miesiące, przy kwocie wynoszącej 10 000 zł na 36 miesięcy RRSO wyniesie 22,8%, rata = 513,89 zł.

WNIOSEK
Monify

logo monifyInstytucja pozabankowa Monify świadczy pożyczki dla firm w kwotach od 1 000 do 150 000 zł na 1-24 miesięcy bez zastawów, poręczeń czy dodatkowych nakładów finansowych. Wyróżnia się przede wszystkim szybkością udzielania zobowiązań finansowych, bowiem pieniądze trafiają na rachunek klienta w ciągu jednego dnia po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi w sprawie pożyczki.
Wnioskowanie o środki finansowe odbywa się drogą internetową, wszelkie niezbędne do tego celu dokumentu można przekazać online, bez wychodzenia z domu. Po zaakceptowaniu propozycji Monify klient otrzymuje potrzebną gotówkę na woje konto w banku. Spłata raty pożyczki odbywa się dwa razy w miesiącu.

Wymagane dokumenty

  • wyciąg z rachunku bankowego firmy z ostatnich 12 miesięcy
  • raport BIK (zarówno indywidualny jak i dotyczący samej firmy
  • rachunek zysków i strat lub księga przychodów i rozchodów

Monify wymaga odpowiedniego dochodu od przedsiębiorcy, który umożliwi mu spłatę zaciągniętej pożyczki w terminie.