Profinet S.A. jest jedną z firm pozabankowych oferującą szybkie chwilówki „na już”, od zaraz, bez wychodzenia z domu. Siedzibę swoją firma ustanowiła w Tychach i niestety z jej usług skorzystać nie mogą wszystkie osoby zamieszkały na terenie Polski. Swoje usług proponuje jednak również osobom zamieszkałym na Górnym Śląsku i we Wrocławiu.

Działalność Profinet – rodzaj udzielanych pożyczek

Profinet udziela pożyczek w sposób znany szerszemu gronu osób dzięki firmie Provident. Tak więc, podobnie jak w Providencie, mamy tutaj do czynienia z pożyczkami docelowo nie on-line a z obsługą dowową. To świetne wyjście dla wszystkich nieposiadających kont bankowych czy dla osób starszych, ale z pewnością nieopłacalne dla ludzi dynamicznych i młodych.

Dokładne koszty pożyczki w Profinet

Poniżej przedstawiamy reprezentatywną pożyczkę ze wszystkimi jej kosztami na rzecz firmy:

Wysokość pożyczki:1000 zł
Okres pożyczki:12 miesięcy
RRSO:240%
Wysokość raty miesięcznej:152 zł
Całkowity koszt pożyczki:1824 zł

Widać wyraźnie, że koszt spłaty pożyczki równa się prawie dwukrotności pożyczonej sumy. Przeanalizujmy więc, co tworzy tak gigantyczne koszty pożyczki:

Składka na ubezpieczenie:220 zł
Opłata przygotowawcza:63 zł
Odsetki:100,24 zł
Koszt obsługi domowej:440,76 zł

Jak widać, największe koszty wśród wszystkich wymienionych zawarte są w cenie obsługi domowej. Również składka na ubezpieczenie jest dość wysoka.

Profinet to firma pozabankowa oferująca swoje pożyczki na polskim rynku usług finansowych. Sprawdźmy jak wygląda ich propozycja?

Profinet to firma pozabankowa oferująca swoje pożyczki na polskim rynku usług finansowych. Sprawdźmy jak wygląda ich propozycja?

Kto może ubiegać się o pożyczkę w firmie?

Niestety firma nie opisuje w sposób jasny i klarowny wymagań dotyczących profilu klienta. Można stąd jednak wnioskować, że każdy ma szansę na pożyczkę w tej firmie, skoro nie stawia na początku prawie żadnych warunków. Jedyne warunki to:

  • maksymalny wiek klienta: 75 lat
  • wymaganie zaświadczenia o zarobkach, wyciągu z banku
  • posiadanie dowodu osobistego

Opinie o firmie Profinet

Niestety w Internecie nie sposób znaleźć informacji o firmie od byłych lub teraźniejszych klientów firmy. Nie musi to jednak oznaczać, że firma nie jest rzetelna. Profil jej jednak kierowany jest do wąskiego grona klientów mieszkających na Górnym Śląsku – stąd też brak miarodajnych opinii.
Czekamy na Państwa opinie aby uzupełnić te brakujące informacje. Zapraszamy serdecznie do wypowiadania się i dyskusji!