Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem udzielane są przez niektóre firmy pozabankowe. Pożyczki takie są dla parabanków niezwykle ryzykowne, ponieważ potencjalny klient może nie mieć środków na spłatę pożyczki, a dodatkowe obciążenie w postaci komornika tylko utrudnia wyegzekwowanie swoich własnych należności.

Czy pożyczki dla zadłużonych z komornikiem są bezpieczne?

Pobierając pożyczkę posiadając inne zadłużenia oraz zajęcie komornicze również my sami bardzo wiele ryzykujemy. Dlatego też banki nie udzielając takich pożyczek chronią też w pewien sposób swoich potencjalnych klientów – nie pozwalają im jeszcze bardziej się zadłużyć.

Firmy pożyczkowe zarabiają jednak w inny sposób:

  • pobierają dodatkowe opłaty za przedłużenie pożyczek
  • pobierają dodatkowe opłaty za monity informacyjne
  • pobierają dodatkowe opłaty za windykacje

Tym samym klient, który nie spłaca w odpowiednim czasie swoich zobowiązań, może być dla parabanku klientem bardzo dochodowym.

Badania UOKiK

UOKiK czyli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów analizował działalność parabanków szczególnie zwracając uwagę na przychód i połączone z nim usługi. Kontrola UOKiK objęła 30 parabanków, gdzie sprawdzono ponad 300 faktycznych umów z klientami. Niestety, ani jeden parabank nie przeszedł tej kontroli pozytywnie. Wszystkie z nich stosowały wobec klientów niedozwolone praktyki!

Czy mając komornika na głowie możemy skorzystać z pożyczki?

Czy mając komornika na głowie możemy skorzystać z pożyczki?

Czy można więc ufać parabankom?

Pobierając pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem w parabanku musimy więc być szczególnie ostrożni i uważnie przeanalizować całą umowę pożyczki. Często bowiem parabanki, według raportu UOKiK, zawyżają koszty takich pożyczek.
Szczególnie alarmujące powinno być to, że dochód niektórych firm pożyczkowych w większości składa się z przychodów zbieranych z kar i opłat dodatkowych związanych z nieopłacaniem pożyczek w terminie.

Gdzie można znaleźć pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem?

Kredyty-chwilówki to firma proponująca pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem. Jak czytamy na oficjalnej witrynie firmy:

Nasza oferta jest skierowana także dla osób z zajęciami komorniczymi, sądowymi, alimentacyjnymi oraz administracyjnymi.

Jakie należy spełnić warunki aby móc pobrać pożyczkę?

  • wiek powyżej 18 lat
  • udzielana osobom zatrudnionym na umowę o pracę, umowę zlecenie
  • udzielana rencistom, emerytom, rolnikom oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą

Z firmą można się w szybki sposób skontaktować poprzez:
Infolinię: 801 800 107
Adres e-mail: infolinia@kredyty-chwilowki.pl

Znając ograniczenia pożyczek dla zadłużonych oraz ryzyko płynące z powzięcia jeszcze jednego zobowiązania finansowego – sami musimy zdecydować, czy pożyczka taka będzie dobrym wyjściem.