Pożyczki pozabankowe udzielane są przez instytucje finansowe nie będące bankami. Na rynku jest mnóstwo takich firm i ciągle powstają nowe. Jednak nie wszystkie z nich pożyczają na korzystnych warunkach, jeżeli w ogóle w ich przypadku można mówić o atrakcyjności.
Jednak kiedy już zdecydujemy się na taką ofertę warto jest poświęcić trochę czasu na znalezienie jak najbardziej opłacalnej oferty. W niektórych firmach koszt pierwszej pożyczki jest nawet zerowy, a kolejne pożyczki nie są aż tak bardzo drogie jak u konkurencji.

Sposoby udzielania pożyczek pozabankowych

Obecnie najbardziej popularnym sposobem ubiegania się o pożyczkę poza bankiem jest Internet. Jest to opcja dla tych wszystkich osób, które posiadają komputer z dostępem do sieci. Innym wariantem jest ubieganie się o środki pieniężne za pomocą telefonu lub wiadomości SMS.
Wszystkie te formy charakteryzuje przede wszystkim:

  • szybkość,
  • wygoda,
  • minimum formalności,
  • duża dostępność.

Gdzie znajdę informacje o pożyczkach pozabankowych?

W tej kwestii najlepszym miejscem okazuje się być Internet i różne fora finansowe, na których internauci dzielą się z innymi użytkownikami swoimi opiniami, oraz doświadczeniami z daną firmą. Dzięki temu możesz szybko znaleźć firmę, która będzie oferowała najbardziej korzystne warunki.

Każda z firm pozabankowych posiada ofertę, która jest atrakcyjna pod różnymi względami. Z tego powodu musisz najpierw określić własne priorytety i określić się na czym Tobie najbardziej zależy. Na przykład jeżeli chcesz szybko otrzymać pieniądze to musisz poszukać firmy, która w szybkim terminie zrealizuje Twój wniosek o pożyczkę. W tym wypadku najlepsze będą oferty, którym przyświeca hasło: „kredyt w 15 minut”. Z kolei jeżeli szukasz taniej pożyczki, to najlepsze będą oferty, które proponują pierwszą pożyczkę za zero złotych.

Z reguły firmy pozabankowe posiadają w ofercie krótkoterminowe pożyczki, które należy spłacić w maksymalnym terminie 30 dni. Jednak nie wszyscy pożyczkobiorcy są w stanie wywiązać się z takiego zobowiązania, dlatego też na rynku pojawiły się produkty oferujące dłuższy okres spłaty, nawet do 24 miesięcy.

Pożyczki bez banku? To możliwe dzięki wielu firmom trudniącym się pożyczaniem pieniędzy.

Pożyczki bez banku? To możliwe dzięki wielu firmom trudniącym się pożyczaniem pieniędzy.

Wysoki koszt – cena za szybkość

Pożyczka pozabankowa jak każdy produkt posiada wady i zalety. Niewątpliwą zaletą jest większa dostępność w porównaniu z kredytami bankowymi, chociaż nie do końca. Dawno bowiem minęły już czasy kiedy pozabankowcy pożyczali każdemu kto do nich się zgłosił. Poza tym koszt takiej pożyczki jest wysoki. Zwykle za pożyczenie niewielkiej kwoty (kilka setek) trzeba zwrócić prawie tyle samo. Większość firm życzy sobie zwrotu nawet ponad 30% w miesiącu, co dla porównania w skali roku daje nam nawet kilkadziesiąt tysięcy procent. Jednak pomimo tak wysokiego kosztu, pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością i są alternatywą dla tych wszystkich pożyczkobiorców, którzy z różnych powodów nie mogą liczyć na wiele tańszy kredyt bankowy.