Jeszcze kilka lat temu banki pożyczały pieniądze prawie każdej osobie, która była zainteresowana kredytem. Czasami nawet poza możliwościami finansowymi wnioskodawcy. Taka sytuacja spowodowała, że dzisiaj po kilku latach mamy mnóstwo zadłużonych osób lub takich, które posiadają negatywną opinię w BIK. Niestety nie mają one żadnych szans na kredyt w banku. Pozostaje im jedynie pożyczka w instytucji pozabankowej.

Oferty pozabankowe charakteryzują się dużą prostotą. Pieniądze możesz otrzymać szybko przy minimum formalności. Często wystarczy jedynie sam dowód osobisty i wypełnienie formularza rejestracyjnego. Z reguły pożyczkę otrzymuje prawie każda osoba, nawet ta, która nie posiada zdolności kredytowej, jest zadłużona, czy ma zajęcie komornicze.

Gdzie znajdę ofertę firmy pozabankowej?

Obecnie najlepszym miejscem na szukanie tego typu ofert jest Internet. Większość firm reklamuje się w sieci. Ofert jest bardzo dużo. Jednak nie wszystkie są atrakcyjne finansowo, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji przejrzyj najpierw ranking pożyczek pozabankowych.

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

Najlepszym rozwiązaniem dla osób zadłużonych w kilku bankach jest pożyczka konsolidacyjna. W swojej ofercie posiadają ją niektóre parabanki. Jest też dostępna w Kasie Stefczyka. Pozabankowa pożyczka konsolidacyjna to produkt bardzo podobny do tego jaki oferują banki. Różnica polega na tym, że w parabanku jest ją dużo łatwiej otrzymać.
Pożyczka konsolidacyjna jest przeznaczona na spłatę innych zobowiązań za pomocą jednej niższej raty.

laptop

Pożyczka dla zadłużonych w Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka z myślą o zadłużonych klientach, którzy mają wiele zobowiązań finansowych opracowała szczególny produkt: pożyczkę konsolidacyjną, która ma ułatwić spłatę kilku różnych kredytów i pożyczek. Od teraz zamiast kilku pożyczek w różnych miejscach i w różnych terminach będziesz spłacał jedną ratę w jednym miejscu i w jednym terminie.

Pożyczka konsolidacyjna dostępna w Kasie Stefczyka daje możliwość spłaty zadłużenia w terminie do 120 miesięcy. Pożyczkę charakteryzuje:

  • kwota od 10.000 do 160.000 zł.
  • okres kredytowania od 12 do 120 miesięcy,
  • możliwe niższe oprocentowanie (zależy od wysokości pożyczki, historii kredytowej w Kasie i od stażu członkowskiego),
  • możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

Osoby zadłużone, które z różnych względów nie mogą liczyć na kredyt w banku udają się po pożyczkę do parabanku. Co prawda mogą tu liczyć na dużo niższą kwotę przy jednocześnie wyższych kosztach, ale czasami jest to jedyne wyjście w ich sytuacji.
Wysoki koszt pożyczki wiąże się z ryzykiem jakie ponosi firma pozabankowa z udzieleniem pożyczki osobie, która nie ma wyliczanej zdolności kredytowej, nie ma sprawdzanej historii w BIK. Dodatkowo pieniądze z pożyczki pozabankowej trafiają bardzo szybko na konto pożyczkobiorcy, a to wszystko kosztuje.