Sekrata jest ciekawą i dość innowacyjną instytucją pozabankową. Nie działa ona na zwyczajnych i powszechnych zasadach firm pozabankowych, a konstruuje nowy model pożyczkowania przez Internet w Polsce. Wprowadza tym samym na polski rynek usługę pożyczek społecznościowych, gdzie inwestorem pożyczki może zostać każdy z nas.

Inwestor w Sekrata

Zostając inwestorem w Sekrata można w łatwy sposób pomnożyć swoje dobra finansowe poprzez udzielanie pożyczek innym użytkownikom portalu. Aby zostać inwestorem należy wpłacić wkład własny już od kwoty 50 złotych. Tym samym inwestorem może zostać właściwie każdy, wymagania finansowe dla inwestorów nie są zbytnio wygórowane.

Cechy bycia inwestorem w Sekrata:

 • Niezwykle rozbudowany system poszukiwania pożyczkobiorcy, oraz jego sprawdzania
 • Błyskawiczne wpłaty środków
 • Błyskawiczne wypłaty środków
 • W skali roku można osiągnąć zysk równy 31%

Pożyczkobiorcy w Sekrata

Pożyczka w Sekrata jest równie bezpieczna, co pożyczka w klasycznej firmie pozabankowej, jak i w banku. Niewątpliwą zaletą Sekraty jest niezwykle szybki system pożyczkowania – środki na koncie dostępne są natychmiast po sfinalizowaniu aukcji. Dodatkowo o pożyczkę starać się można 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

Cechy pożyczki w Sekrata:

 • Minimalny okres kredytowania – 7 dni
 • Maksymalny okres kredytowania – 48 miesięcy
 • Minimalna kwota pożyczki – 100 zł
 • Maksymalna kwota pożyczki – 50 000 zł
 • Maksymalne oprocentowanie pożyczki to 16% (zmiana ta miała miejsce w lipcu 2013 roku, co spowodowane było obniżką stopy lombardowej przez Radę Polityki Pieniężnej)

Jak zostać pożyczkobiorcą lub inwestorem?

Rozpoczęcie działalności na łamach portalu firmy jest niezwykle proste. Należy wykonać następujące kroki:

 1. Zarejestrować się na stronie www.sekrata.pl
 2. Uzupełnić dane profilowe
 3. Wykonać przelew weryfikacyjny
 4. Dokonanie reszty weryfikacji
 5. Zainwestowanie lub pożyczenie pieniędzy

Wymagania stawianie przed przyszłymi pożyczkobiorcami i inwestorami to:

 • Ukończone 18 lat
 • Posiadanie własnej konta bankowego

Niestety, weryfikacja konta przez administratorów może trwać aż 2 dni, co zapisane jest w regulaminie portalu, na co zgadzamy się przy rejestracji. Dlatego też nie jest to dobry wybór dla klientów nowych potrzebujących gotówki „od zaraz”.

Sekrata pomoże Ci uzyskać pożyczkę na dowolny cel. Sprawdź!

Sekrata pomoże Ci uzyskać pożyczkę na dowolny cel. Sprawdź!

Ranking użytkowników, a kwota pożyczki

Na portalu istnieje ranking użytkowników, w którym możemy dostać więcej lub mniej gwiazdek za swoje wcześniejsze aukcje i transakcje. Oceny użytkowników składają się na naszą ogólną ocenę wyświetlaną innym w postaci od 1 do 5 gwiazdek. System ten, oprócz poinformowania innych klientów o stopniu zaangażowania danego użytkownika, oraz jego sumarycznej oceny przez innych – spełnia także inną rolę. Od liczby gwiazdek bowiem zależy wysokość maksymalnej pożyczki, jaką można uzyskać:

 • 1 gwiazdka: minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 1500 zł
 • 2 gwiazdki: minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 3500 zł
 • 3 gwiazdki: minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 7500 zł
 • 4 gwiazdki: minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 12500 zł
 • 5 gwiazdek: minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 50000 zł

Opinie o portalu pożyczkowym Sekrata.pl

Użytkownicy portalu podkreślają innowacyjne podejście do tematu pożyczek internetowych w Polsce. Dodatkowo sam portal jest jednym z największych serwisów oferujących pożyczki społecznościowe. Opinie byłych klientów portalu jednoznacznie sugerują ogólną dobrą ocenę serwisu. Klienci podkreślają, że największą zaletą Sekrata jest możliwość wyboru pasującej nam oferty pożyczki, a wybór ten bywa naprawdę spory – spośród kilkudziesięciu do kilkuset pożyczek naraz.

W wadach klienci wymieniają małe znaczenie systemu partnerskiego, który niestety nie przynosi relewantnych zysków. Za poleconego użytkownika, który dokona rejestracji oraz weźmie pożyczkę lub zainwestuje 500 zł – otrzymujemy jedynie 15 zł na swoje konto. W naszej opinii jednak system partnerski jest jedynie dodatkiem do serwisu i jego sumarycznie zła ocena nie powinna wpływać na całą opinię serwisu.