Osoby w wieku emerytalnym mogą mieć trudności ze zdobyciem pożyczki lub kredytu w wiodących bankach lub w SKOK-ach. Jedynym wyjściem dla takich osób zostają firmy pożyczkowe, które również niestety w większości ustanawiają maksymalny wiek swoich klientów. Przeglądając jednak oferty takich firm można znaleźć takie, które przedstawiają dla emerytów bardzo ciekawe oferty. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego emeryci są dyskryminowani na rynku pożyczek?

Banki, SKOK-i i parabanki częściej oraz chętniej udzielają pożyczek osobom młodym. Ponadto pożyczki lepiej spłacane są przez kobiety, więc to ta płeć ma większe szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel. Nietrudno odgadnąć, że ludzie młodzi mają większą szansę spłacenia kredytu czy pożyczki, niż ludzie starsi, a często nawet schorowani. Ponadto ludzie młodzi posiadający stałą pracę uzyskują wyższe dochody, które pozwolą im spłacić dług bez opóźnień i problemów. Emeryci liczyć mogą jedynie na swoją emeryturę, która nie jest dla wszystkich o równej wartości – niektórzy mają szansę większą, a niektórzy mniejszą na otrzymanie pożyczki w banku.

Firmy pożyczkowe dla emerytów

Wśród firm pożyczkowych istnieje przynajmniej parę z nich, które proponują pożyczki dla osób powyżej 60 roku życia. W chwili obecnej w Polsce od roku 2013 wiek emerytalny podnoszony jest o 1 miesiąc, co kolejne 4 miesiące. W roku 2020 poziom 67 lat zostanie osiągnięty dla wszystkich mężczyzn, a w roku 2040 dla wszystkich kobiet. Obecnie jednak są pewne różnice pomiędzy poszczególnymi rocznikami, dlatego za wiekowy punkt wyjścia pożyczek dla emerytów przyjmiemy 60 rok życia.

Gdzie po kredyt dla emeryta?

  • OK Money – http://www.okmoney.pl/
  • Provident – www.provident.pl/
  • Vivus – www.vivus.pl (do 75 lat)
  • Kredito24 – www.kredito24.pl (bez górnej granicy wiekowej)
  • Pandamoney.pl – www.pandamoney.pl

Banki dla emerytów

Jeszcze w 2006 roku „Gazeta Wyborcza” przeprowadziła swoistą ankietę wśród wiodących banków, poszukując tych, które w łatwy sposób zaproponują kredyt dla emeryta na dobrych warunkach. Okazuje się jednak, że większość z banków proponuje kredyty ze spłatą jedynie do 65 roku życia. Jedynymi bankami, które wtedy były przyjazne klientowi to: mBank, MultiBank (czyli w chwili obecnej również mBank), Fortis Bank (czyli w chwili obecnej BNP Paribas Bank) oraz Getin Bank.

Okazuje się, że Getin Bank nadal przedstawia dla emerytów niezwykle ciekawą ofertę i jest jednym z niewielu banków z takim produktem bankowym.

z komputerem

Oferta Getin Bank dla emerytów

Oferta banku kierowana jest wyłącznie do emerytów. Należy posiadać polskie obywatelstwo lub kartę pobytu w przypadku cudzoziemców. Wymagane jest również zameldowanie w Polsce i posiadanie dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego dochód z renty/emerytury.

Kredyt dla emerytów:

  • Minimalny dochód w wysokości 550 zł netto
  • Kwota kredytu od 1000 zł do 150 tysięcy złotych
  • Okres kredytowania od 3 miesięcy do 84 miesięcy
  • Dowolny cel kredytu
  • Bez historii kredytowej w BIK

W celu skonsultowania oferty można kontaktować się z bankiem pod numerem telefonu: 197 97. Infolinia czynna jest codziennie.
Zapraszamy Państwa do przedstawiania innych banków lub parabanków, które posiadają dla emerytów oferty nietuzinkowe i opłacalne.