Wiele prowadzonych ostatnio na rynku finansowym badań dotyczy działalności firm pozabankowych, ich skuteczności, zarobków oraz opinii klientów i społeczeństwa na temat pożyczek chwilówek oferowanych przez parabanki. Okazuje się, że błyskawiczna pożyczka online na konto jest Polakom niezwykle bliska – coraz częściej zaciągamy pożyczki online i – co może zadziwiać – jesteśmy zadowoleni z proponowanych nam ofert.

Jak prosperują firmy pozabankowe?

Okazuje się, że firmy pozabankowe mogą radzić sobie na rynku pożyczek nawet znacznie lepiej niż banki tradycyjne. Według analityków firmy pożyczkowe posiadają tylko 12% klientów, którzy nieterminowo spłacają swoje należności wobec firmy. W bankach według badań odsetek klientów niespłacających terminowo należności wynosi ponad 16%. Dlaczego zauważamy taką różnicę? Trudno powiedzieć, jednak jak komentuje sam Michał Sadrak – przedstawiciel Open Finance:

„Banki nie udzielają kredytów krótkoterminowych o wartości 100 złotych, stąd też trudno o jednoznaczny komentarz.”

Ponadto na firmy pozabankowe nie nakłada się konieczności składania sprawozdań do KNF – banki jednak muszą to robić. W chwili obecnej jednak nie można mówić o zagrożeniu polskiej bankowości przez namnażanie się prostych firm pozabankowych. Banki udzieliły kredytów na szacowaną kwotę 600 milionów złotych, podczas gdy szacunki dotyczące firm pozabankowych wynoszą około 3 milionów złotych.

Odrzucanie wniosków w firmach pozabankowych

Tak dobry wskaźnik klientów wypłacalnych firmy pozabankowe mogą uzyskać dzięki odrzucaniu bardzo wielu wniosków. Analizując wyniki niektórych badań należy sądzić, że pożyczki chwilówki powoli stają się nawet czymś ekskluzywnym, ponieważ według analityków finansowych aż 80% wniosków o pożyczki zostaje odrzuconych.

Dyrektor sektora windykacyjnego firmy Vivus.pl ujawnił, że firma odrzuca średnio 60% wszystkich wniosków, ponieważ klienci ci nie spełniają poziomu zaufania firmy.
Również dyrektor firmy Wonga.com – Marcin Borowiecki – podaje, że ponad 70% wszystkich składanych w firmie wniosków pożyczkowych zostaje odrzucona z powodu niespełniania wymagań firmy.
Największy odsetek odrzuceń wniosków pożyczek online na konto wynosi 90% i należy do firmy Kredito24.

Sloganem "szybka pożyczka online" starają się nakłonić do swoich usług banki oraz parabanki. Z czego najlepiej skorzystać?

Sloganem „szybka pożyczka online” starają się nakłonić do swoich usług banki oraz parabanki. Z czego najlepiej skorzystać?

Sprawnie działająca windykacja w firmach pozabankowych

Firmy pozabankowe niezwykle sprawnie udzielają pożyczek online na konto ponieważ mają nadzwyczajnie rozwinięte systemy windykacyjne. Na przykład w firmie Kredito24 istnieje oddzielny dział windykacji: a więc firma zajmuje się tym „osobiście” bez powoływania innych firm zajmujących się ściąganiem długów.

Jakie informacje podają jeszcze firmy pozabankowe?

Co jest niezwykle ciekawe dla nas, klientów i konsumentów, firmy pozabankowe podały do informacji, że swoich klientów sprawdzają również nie tylko w bazach dłużników, ale także na popularnych portalach społecznościowych.

Firmy pozabankowe odwiedzając profile swoich potencjalnych klientów na przykład na Facebooku potrafią oszacować wypłacalność danego klienta oraz tworzą niejako jego profil odpowiadając sobie na pytanie: czy można tej osobie zaufać?