Zachęcani reklamami i coraz lepszymi ofertami firm pozabankowych oraz banków, my Polacy, zaciągamy coraz więcej pożyczek. Zaciągamy następnie kolejne zobowiązania, żeby spłacić te pierwsze pożyczki. Koło to wciąż się powtarza, ostatecznie wielu z nas zmaga się z zajęciem komorniczym. Co w takim przypadku? Czy warto pobrać kolejną pożyczkę? Czy w ogóle osoba zadłużona z komornikiem ma szansę na kolejną pożyczkę, która pozwoli jej spłacić dotychczasowe zadłużenie? Zapraszamy do lektury oraz dyskusji.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem – gdzie szukać

Niestety banki nie są skore do udzielania kredytów dla zadłużonych z komornikiem. Rozwiązaniem naszej trudnej sytuacji finansowej może być poszukanie odpowiedniej oferty firmy pozabankowej. Istnieje wiele firm oferujących pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe, czyli takie, które pozwolą nam na spłatę dotychczasowych kredytów i pożyczek. Następnie będziemy zobligowani jedynie do spłaty tego ostatniego kredytu konsolidacyjnego, w którym zawarte będą wszelkie nasze poprzednie zadłużenia. Plusem takiego kredytu jest również długi okres kredytowania, który pomaga kredytobiorcy w terminowej i rzetelnej spłacie zadłużenia.

Czy kredyt z komornikiem jest w ogóle możliwy? Na to oraz wiele innych pytań dowiedzą się Państwo z poniższego artykułu.

Czy kredyt z komornikiem jest w ogóle możliwy? Na to oraz wiele innych pytań dowiedzą się Państwo z poniższego artykułu.

Osoba zadłużona figurująca w Biurze Informacji Kredytowej oraz Krajowym Rejestrze Dłużników nie będzie miała szansy uzyskanie kolejnego kredytu w banku – weryfikacja wiarygodności kredytobiorcy stanowi bowiem pierwszy krok podczas diagnozy indywidualnej zdolności kredytowej. W przypadku osób zadłużonych, których zobowiązania finansowe nie są regularnie spłacane istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się komornika sądowego w czasie postępowania egzekucyjnego. Jego zadanie sprowadza się często do zajęcia pensji dłużnika przez co traci on możliwość do zaciągnięcia kolejnego zobowiązania.

Kredyt dla osób z komornikiem

brak gotówkiKredyt dla zadłużonych z komornikiem wydaje się niemożliwy, jednak coraz częściej w ofertach parabanków, czyli firm pozabankowych pojawiają się oferty pożyczek na cele spłaty komorniczej. Propozycje sugerowane przez różnego rodzaju firmy stanowią szeroką ofertę, jednak przed podjęciem decyzji oraz podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować parametry poszczególnych pożyczek. Pożyczki na cele spłaty komorniczych zobowiązań widnieją najczęściej w ofertach parabanków pod nazwą kredytów oddłużeniowych – poniżej wyszczególniono najbardziej popularne firmy, posiadające w ofercie podobną pożyczkę oraz przedstawiono ich krótką analizę porównawczą z uwzględnieniem najważniejszych kryteriów.

Weryfikacja kredytobiorcy

Sprawdzanie rzetelności oraz terminowości kredytobiorcy ubiegającego się o pożyczkę stanowi fundament decyzji kredytowej, jednak w odniesieniu do pożyczek na spłatę komornika, podobna weryfikacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiste jest bowiem, że osoba stająca się dłużnikiem posiadała problem z terminową spłatą. Firmy, które zaniechują podobnej weryfikacji to zazwyczaj internetowe parabanki, informujące otwarcie o braku przeciwwskazań do podjęcia szybkiej pożyczki gotówkowej przez każdego. Różnice w ich ofercie pojawiają się w wysokości możliwej do uzyskania kwoty, długości okresu spłaty, terminie oraz sposobie otrzymania gotówki.

Maksymalna kwota pożyczki

W zależności od potrzeb, kredytobiorcy ubiegają się o pożyczki z różnych przedziałów cenowych. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie możliwych do uzyskania kwot w różnych firmach pozabankowych, działających za pośrednictwem internetu.
brak goowki

 • Zaplo.pl, Mondeo – 10.000 zł
 • Freezl.pl, Wandoo, Filarum – 5.000 zł
 • Ekstraportfel, Tani Kredyt – 6.000 zł
 • via sms – 4.000 zł
 • Mamonto – 1.500 zł

Czas otrzymania gotówki

Niejednokrotnie w nagłych sytuacjach duże znaczenie ma szybkość uzyskania środków finansowych. Najszybciej można otrzymać pieniądze w 15 minut, a podobna możliwość pojawia się w ofertach następujących firm:
deficyt

 • Zaplo.pl
 • Chwilówkomat.pl
 • Tani Kredyt
 • Vivus.pl
 • Freezl.pl
 • Łatwy Kredyt

Od pół godziny do około godziny trwa to w pozostałych spółkach.

Czas na spłatę pożyczki

Najdłuższy okres spłaty oferują:

 • Wonga- 60 miesięcy
 • Hapi pożyczki, Super Grosz – 48 miesięcy

Wymienione firmy stanowią swego rodzaju wyjątki wśród pozostałych propozycji pożyczkowych, gdyż inne spółki koncentrują się na spłacie do maksymalnie 45 dni, niektóre z kolei ograniczają ten czas do jednego miesiąca.

Wady i zalety kredytów oddłużeniowych

Niezaprzeczalnym atutem omówionych powyżej pożyczek jest ich szybka i łatwa dostępność, bez względu na dotychczasową historię kredytową oraz posiadane zajęcia komornicze. Podobny zastrzyk gotówki bywa niezbędny i staje się wsparciem finansowym w trudnym okresie. Nie sposób jednak nie wspomnieć o wadach podobnego rozwiązania – wysokie oprocentowanie oraz niejednokrotna konieczność szybkiej spłaty mogą stać się powodem opóźnień w wywiązaniu z kolejnych zadłużeń. Szybka pożyczka obejmująca sporą kwotę finansową bywa bowiem niemożliwa do szybkiego spłacenia.

Reasumując, warto zaznaczyć że decyzja o skorzystaniu z propozycji szybkiej pożyczki gotówkowej oraz kredytu oddłużeniowego powinna zostać gruntownie przemyślana pod względem zasadności oraz celowości w indywidualnej sytuacji.